We have a more suitable website version for you. Please confirm your country to get the right product availibility and even purchase online.

Learn more

Learn more

Na IM 70.3 světovém šampionátu doběhl těsně za vítězem

05 září 2016

Mistrovství světa Ironman 70.3 se konalo ve městě Mooloolaba, na Slunečném pobřeží v australském Queenslandu.
Silná konkurence slibovala dramatický vývoj závodu již před startem. Z plaveckého úseku se do T1 dostala velká skupina závodníků s náskokem zhruba 2 minut na dvojnásobného mistra světa na 70.3 Sebastiana Kienleho. Ten vedoucí skupinu dotáhl krátce po 20 km jízdy. Navzdory několika pokusům o únik, i ze strany jezdce SCOTT, se skupina na čele nenechala ovlivnit a soupeři v ní dojeli do T2 společně.

Běh brzy prokázal, že Kienle a Australan Tim Reed chtějí titul mistra světa víc než zbývající členové vedoucí skupiny. Zhruba v polovině trati nechali ti dva 20s za sebou dalšího závodníka SCOTT Maurice Clevela a Sama Appeltona. Ruedi Wild a Terenzo Bozzone běželi s téměř 30s ztrátou. V konci závodu odběhl Kienle Reedovi o 15s a vypadalo to nadějně. Když už se zdálo, že urputný Wild dotáhne Reeda, sebral Reed všechny síly a ztrátu na Kienleho stáhl. V infarktovém závěru unikl Australan Kienlemu o pouhé dva metry a zvítězil.

I přesto, že byl Kienle po závodu zklamaný z výsledku, převládla spokojenost s fyzickou zdatností před světovým šampionátem IM na Havaji. “„Závod se odvíjel podle mého předpokladu,“ přiznal Kienle po jeho skončení. “„Asi jsem se při běhu nechal příliš ukolébat, byl jsem si jistý, že to udržím a to byla nejspíš chyba,“ komentoval Němec své druhé místo. “„Duševně jsem byl po celou dobu závodu naladěný správně, ale zřejmě mi k vítězství chybělo trochu zrychlit. Se svou kondicí jsem spokojený a zároveň poučený, kde mám přidat, abych se v Koně mohl zúčastnit v co nejlepší formě,“” uvedl Kienle.

Jeho německý kolega Maurice Clavel dokončil na 8. místě, přestože se po většinu závodu aktivně pohyboval v prví pětce. Naše SCOTT závodnice Annabel Luxfordová z Austrálie se mezi ženami umístila na 6. místě.