We have a more suitable website version for you. Please confirm your country to get the right product availibility and even purchase online.

Learn more

Learn more

Trojnásobné vítězství na Světovém poháru v Lenzerheide

11 července 2016

Vítězství ve Světovém poháru v XCO patří Jenny Rissvedsové, mistryni světa do 23 let, mistru světa Ninovi Schurterovi a Titouanu Carodovi, také mistru světa do 23 let.

V této sezóně Rissvedsová ohromila ve Světovém poháru na úrovni elity. Díky titulu mistryně světa do 23 let z minulého týdne, se její zatím krátká kariéra dobře vybarvuje. Na Swiss World Cup předčila ta nejvyšší očekávání a její překvapivý výkon ji vynesl do zcela nové sféry. Od teď již nic není nemožné! Hurá do Ria!xco-world-cup-lenzerheide-172268

Pro tak mladou sportovkyni není snadné přesunout pozornost během týdne od největší výhry v životě na další úkol. Švédka ale ukázala, že na to duševně má, když hned v prvním kole vedla skupinu. Krátce na to vedení převzala nově korunovaná světová šampiónka Anika Langvadová. Jenny jela ve svém tempu klidně 30 sekund za ní. Dokonce ani když se přiblížila švýcarská hvězda Jolanda Neffová, neztrácela Jenny víru v sebe samu. Právě naopak.

Jenny zaútočila tak tvrdě, že nejen odsunula Neffovou, ale v posledním kole dojela i Langvadovou. V tu chvíli se zdálo, že Jenny vysunula křídla a do cílové rovinky přímo vletěla. 22-letá Švédka si na domácí půdě svého týmu zajela pro první obrovské vítězství ve Světovém poháru s náskokem víc než 1 minutu na  Aniku Langvadovou. Dámy zaplnily pódium v následujícím pořadí: Jolanda Neffová na 3., Kateřina Nashová na 4. a Maja Wloszczowská na 5. místě.xco-world-cup-lenzerheide-172269

„Bylo to pro mě neskutečných 8 dní a pořád nemůžu uvěřit, co se mi právě povedlo. Je strašně super být mistryní světa do 23 let, ale vyhrát Světový pohár před těmi nejlepšími na světe je neuvěřitelné! Nemůžu se z toho snu vzpamatovat!“

Nino Schurter slaví své 20. vítězství ve Světovém poháru

Týmový kapitán Nino Schurter byl s Jenny na stejné lodi. I on se musel během pár dní po Novém Městě začít soustředit na další závod. Ačkoliv byl N1NO na MS ve vrcholné formě, bylo pro něj náročně se včas přenastavit na pokračování Světového poháru.wco-world-cup-lenzerheide-172270

Na startu včerejšího závodu měl Nino problém nacvaknout se do pedálu, což ho odsunulo o pár míst dozadu. Dojet vítěze minulého ročníku Jaroslava Kulhavého ho stálo dost sil. Jakmile se k němu na vedoucí pozici Nino dostal, nasadil tempo a závod přitvrdil. Julien Absalon vypadal, že se trápí a není to jeho nejlepší den. Tlak na přední pozicí vyvíjeli také dva Francouzi - Maxime Marotte a Victor Koretky.

Olympijského vítěze Kulhavého potkal defekt a naděje na vítězství byla ta tam. Nakonec byla rychlost šampiónů vražedná i pro ostatní. N1NO řídil svůj SCOTT Spark RC 900 bezpečně až do cíle, kde se mu zastavil čas o 27 sekund dřív nez Julienu Absalonovi. Za ním dojel Maxime Marotte a Jaroslav Kulhavý. Marcel Wildhaber překvapil, když dojel na 52. místě, kam se dopracoval ze 112. Obdivuhodné!xco-world-cup-lenzerheide-172271

„Zřejmě jsem teď v dobré kondici. Na novém SCOTT Sparku 900 RC se cítím super pohodlně. Jediný problém mohl nastat, kdybych po tak hektickém týdnu nebyl duševně dost odpočatý. Ale jakmile závod vypukl, má soustředěnost byla zpět a v domácím prostředí se mi jelo skvěle. Až doposud jde vše podle plánu směrem k Riu. Teď mě čeká velký tréninkový blok. Předchozí úspěšné víkendy mě značně povzbudily do dalšího kola.“

Titouan Carod, sponzorovaný značkou SCOTT vede Světový pohár v cross country do 23 let

Jezdec týmu SCOTT Creuse-Oxygene zvítězil v Lenzerheide ve Světovém poháru do 23 let. I přes velké zklamání z minulého týdne na MS, je Titouan Carod znovu číslem jedna v kategorii do 23 let. Po několika sólových okruzích dokončil závod o 2 minuty dřív než   Andreassen Simon & Gaze Samuel, nový vítěz MS do 23 let. Dnes na prvním místě závodu Světového poháru do 23 let stanul Carod s nadějí na další výhry v příštím roce.